SKŁAD

Kabaret "Członek Polski

(Arkadiusz Toczyski i Adam Krasowicz)

HISTORIA

Dawno, dawno temu, a dokładnie w 2009 roku – za siedmioma górami, za siedmioma lasami czyli w Warszawie powstał sobie kabaret. Inicjatorem całej zabawy był Adam Krasowicz, który stwierdził, że skoro jest zabawny, to założy sobie kabaret. Z racji, że nudnych miał znajomych, postanowił poszukać ludzi w wszechnicy świata – zwanej internetem.

Po drodze napotkał na wielu ludzisków, a jednym z nich był Jurek Raszkowski, który kabaretem się pałał i tak grupą początkowo 15 osobową zaczęliśmy tworzyć kabaret.

Selekcja była ostra, bo naturalna – i zostało w efekcie 7 bardzo zwariowanych ludzi, a skład był następujący:

 czlonek_polski1_monika_buraczynska

- Agata Nizińska
- Ula Gotowicka
- Adam Krasowicz
- Arkadiusz Toczyski
- Robert Oleszczuk
- Kacper Poszytek
- Jurek Raszkowski

 

Tym składem pracowaliśmy, bo pierwszy występ zbliżał się wielkimi krokami. Po drodze napotkaliśmy na pewien problem, który dla niektórych mógłby być problemem rangi państwowej – nasz kabaret nie miał nazwy. My ten problem ominęliśmy z łatwością – nazwę kabaretu wybraliśmy drogą SMS-ową, a zwycięzcą okazał się nasz kolega Arek.

Była nazwa, to i stworzyliśmy nasze oto logo, które nie wiedząc czemu – wywołało nawet oburzenie u Dyrektora pewnego domu kultury – zresztą pozdrawiamy i tak na prawdę – nie wiemy co Pan miał na myśli :)

czlonekpolski1

Powstała strona internetowa, którą do dnia dzisiejszego możecie podziwiać: www.czlonekpolski.pl.

Data premiery naszego programu „Awaria systemu” przypadła na jakże szczęśliwą datę – 13.05.2010, a miejsce, w którym wystąpiliśmy – czyli tam, gdzie wszystko się narodziło – w Bemowskim Centrum Kultury – ARTBEM w Warszawie.
Pierwszy występ – bardzo udany – obejrzał komplet widzów – 200 osób.

Po występie – nastąpiły wakacje. W tym składzie wystąpiliśmy jeszcze 6 września 2010 w ramach imprezy charytatywnej – FESTIWAL SZTUKI INTEGRACJA w Warszawskim domu kultury na Wawrzyszewie.

Po tym występie nasz kabaret trochę się rozpadł – nasze grono opuścili Ula, Agata i Robert.
Do naszego grona dołączyła młoda, ale jakże perspektywiczna Edyta Byczak i ostatecznie skład prezentował się następująco:

68140_173534255999985_5665571_n

Z przyczyn organizacyjnych – mieliśmy problemy z miejscem do prób. Pracowaliśmy okazjonalnie, każdy z nas miał swoje życiowe rozterki – praca, egzaminy. Przez to wystąpiliśmy raz, w ramach Kabaretowych Mistrzostwach Świata – 30.05.2011. Był to nasz pierwszy i ostatni występ w tym składzie.
Niestety – nie potrafiliśmy się w tym składzie zebrać.
Kabaret zawiesił działalność do 2012 roku. Wtedy to Adam Krasowicz i Arek Toczyski postanowili reaktywować kabaret. Podjęliśmy decyzję o ograniczeniu naszego składu do trzech osób.  Ogłosiliśmy nabór, przeprowadziliśmy casting. Niestety – nie udało nam się znaleźć osoby, z którą moglibyśmy nadawać na tych samych falach.

W roku 2013 postanowiliśmy stworzyć kabaret w składzie dwuosobowym, z pomocą merytoryczną naszego kolegi Roberta Oleszczuka. Działamy dzielnie, przygotowaliśmy już program, który w 2014 roku będziemy Wam przedstawiać :)

Premiera „Członka Polskiego” w programie „Reaktywacja” nastąpił 17 maja 2014 roku w Warszawie w kawiarni Bookhousecafe w Warszawie. Występ był bardzo udany, w związku z tym dzielnie działamy :)

Z racji obowiązków zawodowych i rodzinnych – nie prowadzimy dużej liczby występów, aczkolwiek z okazji 10 lecia istnienia naszej formacji – w roku 2020 planujemy większą liczbę występów oraz nowych projektów – filmowych i muzycznych – dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz naszych kanałów w social mediach :)

 

C. D. (na pewno) N. :)

MEDIA O NAS

 

komediowo

 

Nasza nazwa kabaretu została zauważona przez media – w tym przypadku serwis KOMEDIOWO.pl prowadzony przez
Wirtualną Polskę (wp.pl). Redaktorzy serwisu przeprowadzili konkurs na najdziwniejszą nazwę kabaretu. Nasz
kabaret zajął 3 miejsce. Więcej – KLIKNIJ TUTAJ

Facebook
Bądź na bieżąco!
Chcesz być na bieżąco odnośnie wydarzeń naszego kabaretu? Wpisz się na listę i otrzymuj info wprost na Twój mail!